Stoły i krzesła do salonu

Salon to pomieszczenie, które pełni rolę reprezentatywną w każdym domu. To właśnie tam decydujemy się przyjmować gości. Jest to wnętrze na tyle duże, aby przebywanie w nim nikogo nie przytłaczało. Równocześnie salon pełni dla nas prywatną strefę relaksu. Gdy nikt nas nie odwiedza, to tam wypoczywamy, korzystając jedynie z towarzystwa pozostałych domowników. Bardzo często też małe domy i mieszkania nie mają oddzielnego pomieszczenia przeznaczonego na jadalnię, dlatego i tę rolę przejmuje salon. Niezbędny w tym pokoju jest więc stół i krzesła. Jakie wybrać?

Wybór stołu i krzeseł do domu

JadalniaZacznijmy od stołu. Jego wielkość zależna jest od wielkości naszego pomieszczenia, jak również od tego, ilu domowników liczy nasze gospodarstwo domowe. Do tego musimy doliczyć standardową liczbę gości, jaka najczęściej – od czasu do czasu – się u nas pojawia. Gdy gospodarstwo liczy 3 lub 4 osoby, najlepszym wyborem będzie stół sześcioosobowy. Ma on już swoje gabaryty, jednak nie oznacza to, że jest ciężki i przytłaczający. Jeśli nie chcemy uzyskać takiego wrażenia, zamiast solidnego dębowego stołu zdecydujmy się na inne, bardziej nowoczesne rozwiązanie. Może to być stół z drewnianymi nogami, ale szklanym blatem. Nie musimy obawiać się, że taki blat będzie zbyt delikatny.

Stół i krzesłaWykonywany jest bowiem ze specjalnie wzmocnionego szkła hartowanego, dlatego charakteryzuje się dobrą odpornością na uderzenia oraz uszkodzenia mechaniczne. Taki stół dobrze sprawdzi się w nowoczesnym wnętrzu. Powinniśmy zastanowić się także nad kształtem blatu – czy wybrać prostokątny czy może owalny? A może całkowicie okrągły stół? Jest to oczywiście kwestia gustu. Kolejna ważna sprawa to dobór odpowiednich krzeseł do wybranego stołu. Zarówno jeśli chodzi o stoły i krzesła – Mroczeń jest miastem, w którym znajdziemy wiele interesujących propozycji prosto od renomowanych producentów, dlatego w tamtejszych salonach meblowych będziemy mieli w czym wybierać.

Krzesła powinny być stylem dopasowane do stołu, oczywiście nie oznacza to, że gdy mamy stół ze szklanym blatem to i krzesła będą miały szklane siedziska… W takim przypadku wystarczą proste, drewniane krzesła w kolorze nóg stołu. Zrezygnujmy jednak z tapicerki – tapicerowane krzesła są dobrym wyborem wtedy, kiedy zależy nam na bardziej stylowym rozwiązaniu, klasycznym i zwracającym uwagę. To też odpowiedni wybór do dużej jadalni. Jak widać, możliwości mamy naprawdę wiele, a to dlatego, że producenci stołów i krzeseł zapewniają nam wyroby w każdym stylu i każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie.