Kiedy kuchnia jest królestwem kobiety…

Choć współcześnie wiele kobiet za swój główny życiowy cel uważa własną karierę, nadal wśród nas znajdują się te, które cenią sobie przede wszystkim przytulne gniazdko domowe i swoje spełnienie widzą w dbaniu o rodzinę.

Funkcjonalna aranżacja kuchni – o czym pamiętać?

blat kuchennyPotocznie mówi się o nich „kury domowe”, jednak czy chęć zajmowania się własnym domem i troska o najbliższych to coś uwłaczającego? Nie każda kobieta musi czuć potrzebę, aby realizować siebie na stanowisku dyrektora, ponadto zajmowanie się domem nie wyklucza możliwości samorozwoju – taka kobieta nadal może poszerzać swoją wiedzę na temat, który ją interesuje, jak i zdobywać nowe umiejętności – nic nie stoi na przeszkodzie, chociaż na pierwszym miejscu zawsze będzie rodzina. Taka kobieta po prostu lubi dbać o swój dom – dlatego zawsze jest w nim czysto, a na męża wracającego z pracy czeka ciepły obiad. Mieszkanie, a zwłaszcza kuchnia, powinno odznaczać się funkcjonalnością, aby ułatwić wykonywanie codziennych obowiązków domowych. Jeśli chodzi o kuchnię, tutaj zazwyczaj udajemy się do sklepu meblowego, aby wybrać coś ze standardowych propozycji producentów. Wszystkie kuchnie przecież wyglądają identycznie – kilka dolnych i górnych szafek, kuchenka i lodówka, jeżeli kuchnia pełni jednocześnie funkcję jadalni, wówczas znajdzie się w niej także stół i krzesła.

kuchniaWszystko jest w porządku, jeśli nasza kuchnia posiada standardowe wymiary, a więc wszystkie meble mieszczą się w niej, a ponadto zostaje jeszcze dużo wolnej przestrzeni, która pozwala na swobodne poruszanie się po pomieszczeniu. Inaczej jest, gdy kuchnia to „klitka” lub też jest długa i wąska, co zabiera wiele możliwości aranżacyjnych. Inaczej powinniśmy też projektować kuchnię, jeśli jest otwarta i łączy się z pokojem dziennym. W każdym z wymienionych przypadków, dobrze sprawdzą się meble na wymiar – możemy zdecydować się na indywidualne zamówienie, a wtedy takie meble będą całkowicie spełniały nasze oczekiwania. Od nas będzie zależał między innymi wygląd blatów kuchennych. Jeśli chodzi o blaty kuchenne Lublin posiada wiele sklepów i salonów meblowych, w których znajdziemy szeroki wybór umeblowania kuchennego, jednak chyba tylko meble na wymiar dają nam możliwość uzyskania blatu o nietypowym, oryginalnym kształcie, który w ten sposób będzie stanowił jeden z głównych elementów aranżacyjnych w kuchni.

Taki blat kuchenny to połączenie kreatywności z estetyką i wysoką jakością, dlatego jest najlepszym wyborem dla osób, którym zależy równocześnie na wymienionych kwestiach i które zawsze wybierają niebanalne rozwiązania.